Sertifikaları Grup İlkesi Kullanarak Dağıtma

Bu döküman SSL Inspection için Active Directory ortamında Sertifikaları Grup İlkesi kullanarak dağıtma yönergelerini içerir.

 

Sertifikayı Grup İlkesi kullanarak dağıtmak için

  1. Grup İlkesi Yönetim Konsolu’nu açın.
  2. Sertifika ayarlarını bulundurmak üzere seçmek için varolan bir GPO bulun veya yeni bir GPO oluşturun. Kullanıcılarının ilke tarafından etkilenmesini istediğiniz GPO’nun, etki alanı, site veya kuruluş birimiyle ilişkilendirildiğinden emin olun.
  3. GPO’yu sağ tıklatın ve ardından Düzenle‘yi seçin.Grup İlkesi Yönetimi Düzenleyicisi açılır ve ilke nesnesinin içindekileri görüntüler.
  4. Gezinti bölmesinde, Bilgisayar Yapılandırması\Windows Ayarları\Güvenlik Ayarları\Ortak Anahtar İlkeleri\Güvenilir Yayımcılar ‘ı açın.
  5. Eylem menüsünü ve ardından Al‘ı tıklatın.
  6. Sertifikayı bulmak ve almak için Sertifika Alma Sihirbazı‘ndaki yönergeleri izleyin.
  7. Sertifika otomatik olarak imzalanıyorsa ve Güvenilen Kök Sertifika Yetkilileri sertifika deposundaki bir sertifikaya doğru geriye giderek izlenemiyorsa, sertifikayı bu depoya da kopyalamanız gerekir. Gezinti bölmesinde, Güvenilen Kök Sertifika Yetkilileri‘ni tıklatın ve sertifikanın söz konusu depoda bir kopyasını oluşturmak için 5. ve 6. adımları yineleyin.

İlgili policy e sağ tıklanır, varsayılan:Default Domain Policy Düzenle denir.

Was this article helpful?

Hayır 0