İçerik Filtreleme

– > Girilen sitelerde geçen kelimelerin kontrol edilerek puanlanması esasına göre çalışır. Sizin tanımladığınız puan (varsayılan:400) aştığında site engellenir.

İçerik Filtreleme servisinin çalışması için genel ayarlar->İçerik filtreleme ve Filtreleme servisi nin seçili olması gerekir.

 

– > Eğer herhangi bir grup tanımlamamışsak default grubu ayarlı geçerli olur.

– > Yeni bir grup tanımlayalım

 

– > ‘Grup İsmi’ kısmına tercihinize göre bir ismi girebilirsiniz.

– > Seviye kısmı varsayılan olarak ‘400’dür.Eğer girilen sitedeki yasaklı kelime değerleri toplamı bu değeri aşarsa site kapatılarak uyarı mesajı gösterilir.

– > ‘Dosya İndiremesin’ kısmı ile indirme işlemlerini kısıtlayabilirsiniz.Tercihinize göre ‘Dosya İndiremesin’ kısmındaki seçeneği belirleyebilirsiniz.

– > Engellenmiş Uzantı = > Engellemek istediğiniz uzantının yanındaki ‘#(diez)’ işaretini kaldırarak istediğiniz dosya uzantısının çalıştırılmasını engelleyebilirsiniz.

– > İzin Verilen Site => İzin verilmesini istediğiniz ‘domain’ ya da ‘siteleri’ bu kısma girip kaydedebilirsiniz.

– > Engellenmiş MIME = > Engellemek istediğiniz ‘Mime Type’ yanındaki ‘#(diez)’ işaretini kaldırarak istediğiniz dosya uzantısının çalıştırılmasını engelleyebilirsiniz.

 

– > Engellenmiş Kelime = > Engellenmesini istediğiniz kelimeleri bu kısıma girebilirsiniz.Resimde gösterildiği gibi üç farklı şekilde kayıt ekleyebilirsiniz.’<haber><30>’ kısmındaki ‘<30>’ bu kelimeye verilen puanı belirtir.

 

 

 

Was this article helpful?

Hayır 0